GZ Elektronik Ltd.
+90 505 505 33 05
Üye Girişi Kayıt Ol   

LPKF ProtoMat S104

LPKF ProtoMat S104, S-serisi içindeki en üst modeldir. RF ve Mikordalga çalışmalar için uygun Baskı Devre Kazıma Cihazı

Stok Durumu: Sorunuz

LPKF

RF ve Mikordalga çalışmalar için uygun Baskı Devre Kazıma Cihazı

  • Tam otomatik çalışma ile üst sınıf model
  • 100.000 rpm’e kadar çıkabilen işlem motoru
  • 20 farklı uç değiştirme istasyonu
  • Optik referans işareti tanıma özelliği
  • Entegre vakum tablası
  • Mümkün olan en üst seviye hasssiyette çalışma için granit şase

HF (Yüksek Frekans) / RF ve Mikordalga Çalışmlarda Uzman ProtoMat S104

PCB işlemek için tasarlanan LPKF ProtoMat S104, elektronik laboratuvarlar için tam donanımlı bir üründür. En üst seviye performansa sahip spindle (işleme motoru) ve vakum tablası sayesinde HF uygulamalar ve ince lamine materyallerde olduğu gibi hassas yüzeyli PCB materyallerinde de (18/18 um bakır kaplı FR4 yüzeyinde 100 um’ye kadar olan iletken yollar gibi) çok iyi sonuçlar vermektedir. Sistem yazılımı HF materyallerin özel gereksinimlerini göz-önünde bulşundurur.

HIZLI VE HASSAS

LPKF ProtoMat S104; 100.000 rpm hızla dönebilen bir spindle, yüksek hızlı konumlandırma donanımı ve yüksek mekanik çözünürlük özellikleri ile bilhassa hızlı ve de hassas çalışır. Stabil granit şasesiyle birlikte en hassas yapılarda bile, delik delme ve kazımada optimum hassasiyet ile işlem yapar. Yüksek frekansla kontrol edilen yüksek devirli spindle ve kazıma derinliği sensörü kendi-kendini-temizleme özelliğine sahip olduğundan daha az bakım gerektirir.

TAM OTOMATİK

Kullanımı kolay paketi sayesinde ProtoMat S104, kullanıcılara birçok kullanım kolaylığı sağlar. Sensör kontrollü olması, materyal ve bakır kalınlığının otomatik ölçülmesi özellikleri sayesinde gerekli olan kazıma derinliğinin tam olarak (ne eksik ne fazla) hesaplanmasını ve uygulanmasını sağlar. 20 adet uç değiştirme / bekletme yuvasıyla donatılmış olan ProtoMat S104, çalışma esnasında gerekli olan uçları otomatik olarak değiştirir. Konik kazıma uçları materyale dalma derinliğine bağlı olarak farklı izolasyon kanalları açar. Ototmatik kazıma kanalı kalınlığı ayarı kazıma kalınlığının doğru ve sürekli olmasını garantiler. İstenilirse entegre halde donatılan dozlayıcı (dispenser) lehim padlerine krem lehim dozlama işlemini (özallikle SMD montaj elemanlar için) tamamen otomatik olarak yapar. İlave bir data hesaplamasına gerke yoktur. Kısa kurma / ayar süresi kullanıcı-bağımsız işleme sayesinde kullanıcının kısa sürede sonuca düzgün varmasını sağlar.

2,5 Eksen Çalışma

Z-Ekseni sürücüsü sayesinde ProtoMat S104; ön-panelleri ve muhafazaları olduğu gibi baskı devre kartı üzerinde derin kazımaları (havuz açma) da kolaylıla yapmanızı sağlar. Aynı zamanda montajı yapılmış kartları işlemek ve plastik kapak yapmak da kolaydır.

Sezgisel Yazılım

ProtoMat S104’te bulunan sistem yazılımı oldukça esnek ve kullanımı kolaydır. Sistem yazılımı bilhassa RF projeler için gereken yüksek gereksinimleri karşılaması için tasarloanmıştır. Farklı nateryaller için hazırlanmış parametre kütüphanesi, kullanımı-kolay çalışmayı destekler.

LPKF ProtoMat S104

 

Maksimum Malzeme Ebadı

(X x Y x Z)

229 x 305 x 8 mm ( 9” x 12” x 0.3”)

Çözünürlük (X/Y)

0.5 μm (0.02 mil)

Tekrar edilebilirlik

± 0.001 mm (± 0.04 mil)

Önden arkaya hizalama hassasiyeti

± 0.02 mm (± 0.8 mil)

İşleme (delme / kazıma / kesme) motoru

Max. 100,000 rpm, yazılım kontrollü

Uç Değişimi

Otomatik, 20 Konum

Kazıma Genişliği Ayarlama

Otomatik, micro switch ± 1 μm

Uç tutucu (mandren)

3,175 mm (1/8”)

Delme hızı

100 vuruş / dakika

Hareket hızı (X x Y)

150 mm/s (6”/s)

X/Y Sürücüsü, Z Sürücüsü, uç daldırma

3 Fazlı kademeli motor, 2 Fazlı kademeli motor

Lehim Pastası Dozlama

≥0.3mm (≥0,011”) ( lehim noktası), ≥ 0.4mm (≥0,015”)(pad)

Boyutlar (W x H x D)

680 mm x 560 mm x 800 mm
(26.8” x 22” x 31.5”)

Ağırlık

95 kg, (210 lb)

Çalışma koşulları

 

Güç Kaynağı

90 – 240 V, 50 – 60 Hz, 450 W

Basınçlı Hava Kaynağı

6 bar; 200 Litre@ atmosferik basınç

Baskılı devre kartlarının yapılandırılması

Cihazlar PCB yapısını tamamen kaplanmış bir temel malzemeden frezeler. 60000 ile 100000 dev / dak arasındaki hızlara sahip, 0.25 µm (0.01 mil) ’a varan bir çözünürlük ve çok yüksek tekrarlama doğruluğu ile en iyi yapıların üretimini sağlayan yüksek iğler. RF ve mikrodalga uygulamaları için, ProtoMat S103 yüksek iş mili hızını tamamen kullanır ve özellikle temiz yapılandırma sonuçları ile etkileyicidir.

Esnek ve sert esnek baskılı devre kartları

Bu tür baskılı devre kartlarının çalışma yüzeyine sabitlenmesi zordur - bir vakum tablası bu sorunu çözer. Nispeten yumuşak malzeme RF araçlarıyla kolayca işlenebilir

Depaneling

Bir taban malzemesinde daha küçük birkaç düzen bulunabilir. ProtoMats, baskılı devre kartları olarak temel malzemeden frezelemek için idealdir. Önceden ayrılmış paneller durumunda, koparma sekmelerini ayırmak için ProtoMats kullanılabilir.

 

Freze lehim pastası şablonlar

Prototipleme için, öğütülmüş polimid şablonlar çelik şablonlara iyi bir alternatiftir. Birkaç dakika içinde kendi bünyesinde üretilebilirler. Frezeleme verileri doğrudan LPKF CircuitPro’dan üretilebilir.

Plastik ve alüminyumun gravürlenmesi ve kesilmesi

Tüm devre kartı çizicileri, montaj delikleri açabilir ve ön panelleri kazıyabilir. ProtoMats S64 ve S104 ceplerinde veya daha derin kesiklerin konut parçalarında yapılmasını sağlayan 2.5D özelliğine sahiptir.


VİDEO


İNDİR

Henüz yorum eklenmemiş.

Adı Soyadı:

Yorumunuz:

Güvenlik Kodu:
Ürünlerimiz hakkında fiyat teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurup tarafımıza gönderin.
Teklifimiz en kısa sürede tarafınıza gönderilecektir.
Not: Alım yapılacak adet sayısını belirtmeniz verilecek fiyat açısından önem taşımaktadır.

Adı Soyadı:

E-Mail:

Tel:

Firma / Kurum Adı:

Mesaj:

Güvenlik Kodu:
Ürünler
Hakkımızda
1994 yılında başlayan ve bugüne kadar kesintisiz süren, 23 yılı aşan tecrübemizle, LPKF elektronik baskı devre kartı prototipleme ürünleri konusunda, satış öncesi, satış, kurulum, kullanıcı eğtimi, teknik destek ve servis ve danışmanlık konularında uzman desteği vermeye, amacına odaklanmış yeni yapımızla devam ediyoruz.
  ALIŞ SATIŞ
DOLAR 32.1331 TL. 32.2619 TL.
EURO 34.9193 TL. 35.0592 TL.